Projektas “Sveika gyvensena – gyvenimo būdas“

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriuje 2021 m. buvo vykdomas Pasvalio r. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas „Sveika gyvensena – gyvenimo būdas“. Veikla įdomi ir naudinga. Dalyviai buvo ne tik mūsų mokyklos mokiniai, bet ir Lėvens pagrindinės mokyklos bei Daujėnų skyriaus mokiniai.

          Projekto metu Ustukių ir Valakėlių skyriaus vaikai dalyvavo Sporto dienos renginyje. Judriųjų estafečių ir žaidimų dieną išbandė jėgas įvairiose rungtyse, atliko kūrybinius darbus iš gamtinių medžiagų.

          Paminėta Europos sveikos mitybos diena, kurioje  edukacinių užsiėmimų metu mokiniams sveikatos specialistė vedė pamokėles-praktinius užsiėmimus apie higieną, sveiką gyvenseną, mitybą. Vaikams dar kartą priminė kokios yra pagrindinės sveikos mitybos taisyklės, kokie yra svarbūs pusryčiai, diskutavo su vaikais apie sveiką ir nesveiką maistą, demonstravo eksperimentinį filmuką apie coca-colą. Dar kartą kalbėta apie higienos svarbą: pakartojo kaip reikia plauti rankas, valytis dantukus, dėvėti kaukes. Labai naudingas ir įdomus pasirodė filmukas apie emocijas „Išvirkščias pasaulis“. Mokiniai buvo aktyvūs visose veiklose, puikiai atliko užduotis, diskutavo, žaidė žaidimus. Už aktyvų įsitraukimą buvo apdovanoti prizais.

           Pasitikėjimą savimi „augino“ E. Karmazos paskaitoje „Nieko nenoriu: motyvacija mokytis“. Psichologo padrąsinimai, patarimai šiuo pandeminiu laikotarpiu ypač svarbūs visai bendruomenei. Žema motyvacija juntama ne tik mokymuisi, bet ir siekiant kitų tikslų. Vis dažniau iš vaikų (kartais ir suaugusių) galima išgirsti atsakymą „nieko nenoriu“, „nežinau“. Supratome, kad motyvacijos trūkumui įtakos turi ne tik artimiausia aplinka, mokykla, supantys žmonės, bet ir asmenybės vidiniai mechanizmai. Tyrinėdami, klausydami specialistų paskaitų, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose mokiniai, mokytojai plėtė ir gilino žinias, dalinosi įspūdžiais, žiniomis, kartu bendravo ir bendradarbiavo.Veikla įdomi ir naudinga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s