Kaimo bendruomenė

Ustukių kaimo bendruomenė įkurta 2003 m. vasario mėn. 21 d. Bendruomenę sudarė 38 nariai, šiuo metu yra 104 nariai. Jos veiklai organizuoti išrinkta 9 asmenų taryba.
Bendruomenės veiklos pradžioje – pirmas išbandymas – padėti nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms. Visas kaimas sureagavo jautriai ir vieningai, ir labai greitai visų pastangomis buvo atstatytas senukų gyvenamasis namas. Tuomet supratome, kad kaimas savo esme yra ir visuomet buvo bendruomenė, kurioje kaimynas padeda kaimynui, senolis yra gerbiamas žmogus, o išauginti vaiką doru, sveiku ir išsilavinusiu žmogumi yra kaimo garbės reikalas.
Todėl ir mūsų rengiami ir vykdomi projektai susiję su žmonių mokymu, užimtumu, sportine veikla. Prie kultūros namų įsirengėme lauko estradą, sodiname parką, pastatytos poilsinės pavėsinės. Vyko amatų, anglų kalbos, kompiuterių mokymo kursai, juos veda tą išmanantys bendruomenės nariai be jokio atlyginimo. Įrengus sporto salę, labai suaktyvėjo jaunimo sportinis gyvenimas. Prie mokyklos rengiamas sporto aikštynas.
Bendruomenės veikloje svarbią vietą užima tradicijų, etninės kultūros, istorinės praeities puoselėjimas. Atstatytas kaimo kryžius, rengiamos istorinio Ustukių tilto jubiliejaus paminėjimo šventės, organizuojamos talkos Vitartų dvaro aplinkos sutvarkymui.
Kasmet matome vis gražėjantį kaimą. Rengiami gražiausių sodybų konkursai įpareigoja visus pasitvarkyti.
Džiaugiamės bendruomenės, mokyklos ir kultūros namų bendradarbiavimu. Vykdomi bendri projektai įgauna platesnį mąstą ir sėkmingesnį, kokybiškesnį jų įgyvendinimą.
Palaikome ryšius su Danijos karalystės Gundso kmuna ir Norvegijos Drangedalo komuna. Bendradarbiaujame su kitomis bendruomenėmis Pasvalio ir Biržų rajonuose, su Darbo birža, V.Į. „Šiaulių regiono plėtros agentūra“.